JLD Dārzi - Teritorijas apzaļumošana un labiekārtošana

Dārzu ierīkošana

JLD komanda veic visdažādāko teritoriju ierīkošanas, labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus gan pēc mūsu ainavu arhitektu izstrādātiem projektiem, gan pēc citu arhitektu projektiem. Mūsu speciālisti var izveidot brīnišķīgu dārzu klajā vietā vai atjaunot un restaurēt pavisam vecu dārzu. Mēs nodarbojamies gan ar privātu, gan ar  publiska rakstura ārtelpu labiekārtošanas darbiem, kas sevī ietver arī jumta dārzu un terašu labiekārtošanas darbus.

 

      

Zāliena ierīkošana

Viena no galvenajām dārza rotām ir skaists, kopts un zaļš zāliens. Mūsu dārznieki palīdzēs izvēlēties Jūsu vajadzībām, vēlmēm un izmantošanas mērķim atbilstošāko zālienu, vai tas būtu paredzēts rekreācijai, sportam vai transporta radītajai slodzei. Lai to ierīkotu mēs veicam teritorijas planēšanas darbus, auglīgās augsnes pievešanu un izlīdzināšanu, zāliena sēklas sēju un, ja nepieciešams uzstādām laistīšanas sistēmu. Ja vēlaties iegūt zaļu mauriņu uzreiz, mēs piedāvājam arī paklājzāliena ieklāšanu.

Celiņu un laukumu izbūve

Lai dārzs būtu ērti un viegli sasniedzams un pieejams, viens no tā svarīgākajiem elementiem ir kvalitatīvu segumu izveide, kas savienotu dārza telpas, tiktu atvēlēta vieta automašīnu novietošanai, atpūtas terasei vai laukumam. Labi izplānoti un ierīkoti celiņi dārzā rada kārtības, tīrības un drošības sajūtu.  Laukumu un celiņu segumiem tiek izmantoti dažādi materiāli, kas atšķiras pēc to izmantošanas mērķa, izturības, ģeometriskajām formām, krāsām un estētiskā veidola.

Mūsu speciālisti palīdzēs Jums izvēlēties atbilstošāko segumu tieši Jūsu dārzam.

      

Bruģēšana

Lai dārzā neveidotos iemīdītas taciņas svarīgi ir pareizi izplānoti celiņi. Neatkarīgi no esošās situācijas – vietas, reljefa, bruģi vai citus cietā seguma materiālus var ieklāt praktiski jebkurā vietā. Atbilstoši Jūsu vēlmēm piemeklēsim piemērotāko materiālu celiņu un laukumu izbūvei.

      brugesana4

Laukumus var ieklāt no viena materiāla vai kombinēt tos savās starpā un veidot dažāda lieluma un formu rakstus. Mēs ierīkojam gan mazākus piemājas celiņus, gan atpūtas laukumus un plašas autostāvvietas, kā arī veidojam kāpnes un atbalstmūrus.

JLD sadarbojas ar lielākajiem Latvijas bruģakmens ražotājiem, līdz ar to mūsu piedāvājumā  ir plašs materiālu klāsts ar lielu krāsu, toņu un formu dažādību:

  • Betona bruģakmens – iecienītākais seguma veids, kuru varam piedāvāt dažādākajos toņos un formās, kā arī izveidot individuāli izstrādātu seguma rakstu tieši Jūsu vajadzībām;
  • Granīta bruģakmens – pieejams dažādos izmēros un krāsu gammās, salīdzinoši dārgs materiāls;
  • Laukakmens segums – iespēja izveidot blīvu laukakmens segumu, kas būtu piemērots gan gājēju, gan autotransporta slodzei vai laukameni ieklāt atstatus vienu no otra pa vidu atstājot zāliena vai šķembu segumu.
  • Dolomīta plāksnes – paredzētas ierīkošanai mazāk intensīvi izmantojamos risinājumos, kā gājēju celiņos. Pieejamas arī dolomīta plāksnes, kas vizuāli izskatās pēc kokmateriāla plāksnēm.
  • Irdenie segumi – prasa lielākas piepūles uzturēšanas ziņā, bet lieliski papildina un atdzīvina ārtelpu stilistiski piemērotās vietās.

Segumu ierīkošanas izmaksas nosaka grunts īpatnības, plānotais izmantošanas veids (paredzēts gājēju vai automašīnu pārvietošanās slodzes nodrošināšanai) un izvēlētais seguma materiāls.

Ūdenstilpņu izveide

Ūdenstilpnes, kaskādes, strūklakas un citi ūdens objekti dārzam piešķir papildus estētisko kvalitāti, atspulgu bagātību, nodrošina pietiekamu gaisa mitruma daudzumu un veldzēšanās iespēju karstajās vasaras dienās. Dīķa izveide ir lielisks risinājums mitras teritorijas nosusināšanai, kas sevī uzkrāj gruntsūdeņus un lietusūdeni, tādejādi teritoriju atbrīvojot no liekā mitruma.

Apstādījumu ierīkošana un dižstādu piegāde

Ar apstādījumu palīdzību ārtelpā ienāk dabas skaņas, krāsas un smaržas, tie dāvā mums prieku un estētisko baudījumu, kā arī palīdz organizēt un sadalīt pagalma telpu. Ja rodas vēlme papildināt, atsvaidzināt vai izveidot pavisam jaunu apstādījumu dobi dārzā ar jaunām krāsām un smaržām, mūsu speciālisti noteikti Jums var palīdzēt augu izvēlē un dekoratīvo dobju ierīkošanā.

Lielu estētisko kvalitāti dārzam piešķir tajā esošie apstādījumu un kokaugi, kas sniedz dārzam estētisko baudījumu visos četros gadalaikos.

Dažādu iemeslu dēļ, privātmājas teritorijā vai pilsētvidē rodas nepieciešamība pēc liela auguma kokiem, kas uzreiz var pildīt savas vides kvalitātes uzlabošanas funkcijas. Mūsu darbības virziens ietver arī dižstādu piegādi un stādīšanas darbus objektā.

      

Bērnu rotaļu un vingrošanas laukumu ierīkošana

Viens no mūsu uzņēmuma galvenajiem darbības virziens ir bērnu rotaļu lauku projektēšana un ierīkošana. Lai bērniem būtu iespēja pēc iespējas vairāk laiku pavadīt ārā un darīt to kvalitatīvi, attīstot savas fiziskās spējas, maņas un līdzsvaru, ir nepieciešams tiem nodrošināt spēļu laukumus sevis pilnveidošanai un komunikācijas attīstīšanai. Rotaļu un sporta laukumi ir nepieciešami ne vien pašiem mazākajiem, bet arī pusaudžiem. Mēs piedāvājam visdažādākās rotaļu iekārtas, āra trenažierus un āra sporta laukumus, kas būtu piemēroti, interesanti un atbilstoši visām vecuma grupām.

Teritoriju ierīkošanas gaita

Lai konsultētos par teritoriju ierīkošanas procesiem, droši sazinieties ar
JLD projektu vadītāju Māri Kreicumu, tel.nr.: 29289890